Kraków

Na czym mi zależy

Działam, aby osiągnąć dla Krakowa jak najwięcej!

Kraków
Bieżanów / Prokocim (Dzielnica XII)
Przewóz / Rybitwy / Stare Podgórze (Dzielnica XIII)

Przeczytaj więcej

Oto rozwiązanie problemu z parkowaniem

Jedziecie autem. Szukacie miejsca parkingowego. Robicie jedno kółko. Drugie. Potem trzecie. I nadal nic. Mijają minuty. Czasem nawet i kwadrans. Miejsca nadal nie ma. W końcu zostawiacie samochód gdzieś „na zakazie” lub na dzikim parkingu, bo spotkanie, na które przyjechaliście, już dawno się rozpoczęło. Znacie ten schemat z własnego doświadczenia?

Krzemionki, czyli zielone płuca Krakowa

Mogą być zieloną wizytówką miasta, a na razie są niezagospodarowane, nieuporządkowane i niebezpieczne. Trzeba to zmienić, bo obecnie ten piękny teren jest niewykorzystany. Chce, by krakowianie mogli się cieszyć kolejnym zrewitalizowanym, zielonym miejscem w centrum miasta.

Co robić z dziećmi, gdy pada deszcz?

Parki kieszonkowe i place zabaw są już w każdej dzielnicy Krakowa. Wielu mieszkańców ma je nawet kilka minut od miejsca zamieszkania. Ale co robić z dziećmi, gdy z nieba pada deszcz?

W Krakowie powstaną gondole?! Rewolucyjny pomysł na Kraków.

Chce, by mieszkańców woziła… kolejka gondolowa! Pierwsza miałaby kursować sprzed dawnego hotelu Cracovia do ZOO w Lasku Wolskim. To dobry czas by wrócić do tej debaty...

Po co nam Straż Miejska?

Koniec z nękaniem mieszkańców, a czas skupić się na rzeczywistym pilnowaniu porządku w Krakowie! Katarzyna Pabian proponuje, by w miejsce Straży Miejskiej powstała… Policja Miejska.

Most przez kamieniołom

Jest użytkiem ekologicznym, ale może być też miejscem odpoczynku dla mieszkańców! Kamieniołom Liban powinien być dostępny dla krakowian. Czy wkrótce powstanie tam kładka w koronach drzew?

Twórzmy wybiegi dla psów!

10 minut – tyle powinien nam zająć spacer do najbliższego wybiegu dla psów z miejsca naszego zamieszkania. – Miasto, mimo że tworzy takie wybiegi, robi to zbyt wolno. Chcę priorytetowo zając się tym tematem.

Miasto musi być dostępne dla wózków

– Zanim zaczęłam poruszać się na wózku inwalidzkim, nie zdawałam sobie sprawy, że miasto jest do tego aż tak nieprzystosowane – skarży się pani Agnieszka. W wyniku wypadku doznała urazu rdzenia kręgowego. Od trzech lat porusza się na wózku. – Nie narzekam na swój los, nie użalam się nad sobą, nie chcę współczucia ani litości. Chcę tylko, aby miasto, w którym żyję, było przystosowane dla takich ludzi, jak ja – mówi.

Twórzmy ścieżki spacerowo-biegowe

Przeciwdziała depresji, pomaga zachować zdrowie i kondycję, a nawet ma właściwości lecznicze dla duszy i ciała. Ruch! Magiczne słowo, które często słyszymy od lekarzy. – Więcej ruchu – zalecają specjaliści.

3 pytania do…

Katarzyny Pabian, mieszkanki Podgórza, przedsiębiorcy

Jaki ma Pani pomysł, by odkorkować Kraków?

Przede wszystkim trzeba zorganizować transport zbiorowy tak, by mieszkańcy chcieli z niego korzystać. Dla wszystkich jest oczywiste, że tramwaje i autobusy muszą kursować często i szybko przemieszczać się z punktu A do punktu B. Ale również ważny jest też aspekt wygody i estetyki. Tramwaje muszą być czyste i ładne.